Minibooks
Мир миниатюрной книги

Корзина пуста

Незвичайний подарунок Великому Кобзареві

03.04.2016

Незвичайний подарунок любителям і поціновувачам рідного слова до 202-ої річниці від дня народження Великого Кобзаря зробив видавець з Луганська. Саме до цієї дати вийшло друком дивовижне видання: мініатюрна книга «Шевченкові портрети».

 

Шевченкові портрети: альбом [укладач Д.Манько, редагування Л.Цай]. – Луганськ: Янтар, 2016. – 232 с.: іл.; 52х75 мм. – 12 прим. (Суперобкладинка)

Хоча розмір цього видання 52х75 мм., — а це трохи більше за сірникову коробку, — та містить воно дуже багато цікавого матеріалу.

Насамперед, це відомі автопортрети Шевченка, супроводжувані невеличкими описами.

Зібрані під однією обкладинкою і розміщені у певному хронологічному порядку, автопортрети утворюють своєрідний образний життєпис митця. Шевченкові «поличчя» (так художник подеколи називав свої портрети) можуть розкрити трагедію і велич його дивовижної долі, передати складну динаміку його інтелектуального та емоційного життя.

Своє місце у цьому мініатюрному виданні знайшли й відомі фотографії Тараса Григоровича.

Йдеться про одинадцять фотографій Шевченка, з яких збереглося десять.

Далі в альбомі можна побачити декілька автопортретних зображень видатного поета та художника.

Завершують цей мініатюрний альбом портрети Кобзаря роботи видатних художників, серед яких багато таких, що були друзями Тараса Шевченка.

Укладач висловлює величезну подяку редактору цього видання Любові Цай за допомогу у створенні цієї унікальної книжки.

У цьому невеличкому за розмірами виданні є й покажчик імен, що трапляються в текстах-описах до ілюстративного матеріалу.

В примітках можна причитати відомості про згадані в цій книжці імена людей, що своїм життям чи творчістю торкнулися долі Великого Кобзаря.

Видання налічує 232 сторінки, має тверду обкладинку та кольорову суперобкладинку. Наклад — 12 примірників.

Слід зазначити, що це не перша мініатюрна книга луганського видавця, присвячена Великому Кобзареві. До 200-річчя Т.Г. Шевченка вийшли друком  три міні-видання: альбом «Малюнки Тараса Шевченка» (57х79 мм), «Кобзарь» (58х88 мм) і календар «Шевченко — художник». 2014р. (65х85 мм), що нараховує 28 сторінок.

Міні-календар «Шевченко — художник» був перевиданий в 2015 році в новому форматі (51х64 мм), вже з новим оформленням у 2016 році.


Віктор Андрєєв, за матеріалами сайта http://minibooks.com.ua

 

 

 

 

 

Комментарии

  • Павлинка 03.04.2016, 17:51
    Це дійсно достойний приклад того, як можна гідно і достойно вшанувати Великого Кобзаря.
    Дякую Вам